arkaplan
Web Tasarım : www.benzinbilgisayar.com
Copyright © 2016  www.metodturizm.com
HAVUZ ROBOTU KULLANIMINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

1-    Havuz robotu havuzunuza arabası 3 metre mesafe ile dikey  olarak tekerlekleri havuzunuza ters istikamette yerleştirilir. 220 volt topraklı fişe takılır.
2-    Kablolarını serbest bir şekilde havuza robotunuzu önce kovaya su doldurur gibi kolundan tutup tamamen havası alınır. Wonder brush fırçaları taş gibi ise yumuşaması beklenir. Sonra trafo jak kısmı takılarak iyice sıkılır. Start düğmesi ile yol verilir. Toplanırken trafodan jak çıkarılır kablo serbestçe toplanır. Robot havuzdan kablo ile çekilir ve kolla tutularak alınır.
3-    Havuz robotu önce havuzun karşı tarafına yönelecek karşıdan belli bir açı ile atıldığı istikamete doğru yönlenecektir. Sonra tam ortada dönüş yaparak artık havuzunuzun ölçülerini hafızasındaki genişliğe göre uygun temizleme moduna geçecektir.                   Havuz PH'sı 7.2 - 7.6 arasında ise 8-16-32 dakika aralıklarında tırmanma moduna başarı ile geçecektir.
4-    Havuz robotu çamur pompası değildir. Filtre gözenekleri çamurla dolan robot işlem yapmaz. Robot temiz bir havuzda 50 mikron partikülleri toplamak, saç kıllarını, havuz filtresinden kaçan kısımlarını toplamak ve içerisine atılan kimyasalları havuzda dağıtmak amacı ile tasarlanmıştır.
5-    Havuz robotlarının kolları sağa ve sola çapraz şekilde çalıştırılmalıdır. Bu havuz robotunuza hız kazandırır ve tırmanmasını kolaylaştırır.
6-    Artık iki işçinin yapacağı işi tek başına en küçük robotumuz yapacaktır.
7-    Havuz robotu ilk alındığı zaman 24 ay veya 3000 saat garantilidir. Garanti bitiminde mutlaka motorlarının Metod Teknik Servisi'ne  - kargo ücretleri tarafımızdan- gönderilmesi gerekmektedir.
8-    Garantisi dolan havuz robotlarının 1500 saat çalıştırılması veya sezon sonunda, yedek  parçaların, motor kısımlarının bakım yapılması için mutlaka gönderilmesi gerekmektedir. Bu sayede havuz robotunuzu uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz.
9-    50 mikrona kadar partikülleri toplayan filtre torbası etiketi dikdörtgen biçimde olan uzun kenarın tam ortasına gelecek şekilde monte edilir ve dikilen kısımları daima içte olmalıdır.